Průvodce výběrem
bench lavic


Bench press  >  Novinky  >  Bench press rekordy

Bench press rekordy

Populární bench press má už za sebou letošní mistrovství světa, které se konalo ve švédském Sundsvallu. Bodovali na něm také naši dva borci – Milan Selinger a Jaroslav Šoukal.

Milan Selinger zapsal s výkonem 272,5 kg nový český rekord ve váhové kategorii do 105 kg a na mistrovství obsadil celkové 11. místo. Jaroslav Šoukal se s výkonem 340 kg umístil na 5. příčce a zajistil jím nový český rekord ve váhové kategorii nad 120 kg.

Bench press je však lákavý i pro ženy. Českého mistrovství, které předcházelo mezinárodnímu, se zúčastnilo 38 soutěžících a mezi nimi 12 žen. Absolutní prvenství získala Hana Takáčová z TJ Sokol Nymburk, která vytlačila činku vážící 125 kg.

A co světové rekordy?

Na šampionátu ve Švédsku 2015 padly i světové rekordy v bench pressu:

  • 295 kg zvedl Ryuki Fujimota v kategorii dorostenců do 105 kg
  • 300 kg zvedl Daiki Kodama v kategorii do 74 kg
  • 401 kg zvedl Fredrik Smulter v kategorii nad 120 kg

Zapojte se také!

Bench press je předmětem heců v každé posilovně. Procvičuje především prsní svaly, ale také horní končetiny a břicho. Díky domácí bench press lavici se dá efektivně posilovat kdykoliv, a pak ohromit okolí vypracovanými svaly a rekordy. Mezi nejoblíbenější modely patří:

  • multifunkční skládací posilovací lavice Adjust, 5 174 Kč
  • posilovací bench lavice Light, 3 077 Kč
  • bench lavička Bastet s opěrkou na izolovaný biceps a přítahovou kladkou pro hyperextenzní posilování zad, v akci za 5 870 Kč

Sdílejte článek

Zveřejněno:


Novinky

Bench press a bolest ramene

Jedním z častých negativních dopadů posilování na bench jsou bolesti ramen. Jak jim zamezit?

19. 6. 2016

Vylepšete svůj bench press na maximum!

Bench press je velmi oblíbený cvik pro všechny velké chlapy. Jak jej zlepšit, abyste z něj dostali maximum? Důležitá je technika, četnost opakování i životospráva.

18. 4. 2016

všechny novinky