Průvodce výběrem
bench lavic


Bench press  >  Novinky  >  Bench press rekordy

Bench press rekordy

Populární bench press má už za sebou letošní mistrovství světa, které se konalo ve švédském Sundsvallu. Bodovali na něm také naši dva borci – Milan Selinger a Jaroslav Šoukal.

Milan Selinger zapsal s výkonem 272,5 kg nový český rekord ve váhové kategorii do 105 kg a na mistrovství obsadil celkové 11. místo. Jaroslav Šoukal se s výkonem 340 kg umístil na 5. příčce a zajistil jím nový český rekord ve váhové kategorii nad 120 kg.

Bench press je však lákavý i pro ženy. Českého mistrovství, které předcházelo mezinárodnímu, se zúčastnilo 38 soutěžících a mezi nimi 12 žen. Absolutní prvenství získala Hana Takáčová z TJ Sokol Nymburk, která vytlačila činku vážící 125 kg.

A co světové rekordy?

Na šampionátu ve Švédsku 2015 padly i světové rekordy v bench pressu:

  • 295 kg zvedl Ryuki Fujimota v kategorii dorostenců do 105 kg
  • 300 kg zvedl Daiki Kodama v kategorii do 74 kg
  • 401 kg zvedl Fredrik Smulter v kategorii nad 120 kg

Zapojte se také!

Bench press je předmětem heců v každé posilovně. Procvičuje především prsní svaly, ale také horní končetiny a břicho. Díky domácí bench press lavici se dá efektivně posilovat kdykoliv, a pak ohromit okolí vypracovanými svaly a rekordy. Mezi nejoblíbenější modely patří:

  • multifunkční skládací posilovací lavice Adjust, 5 174 Kč
  • posilovací bench lavice Light, 3 077 Kč
  • bench lavička Bastet s opěrkou na izolovaný biceps a přítahovou kladkou pro hyperextenzní posilování zad, v akci za 5 870 Kč

Sdílejte článek

Zveřejněno:


Novinky

Vylepšete svůj bench press na maximum!

Bench press je velmi oblíbený cvik pro všechny velké chlapy. Jak jej zlepšit, abyste z něj dostali maximum? Důležitá je technika, četnost opakování i životospráva.

18. 4. 2016

Bench press rekordy

Populární bench press má už za sebou letošní mistrovství světa, které se konalo ve švédském Sundsvallu. Bodovali na něm také naši dva borci – Milan Selinger a Jaroslav Šoukal.

14. 8. 2015

všechny novinky