Profesionální bench lavice do posiloven

Při výběru bench lavice do fitcenter a posiloven vyžadujte kvalitu.

Posilovací lavice na bench press patří mezi základní "stroje" do domácích posiloven. Prakticky každý návod na vytvoření domácí posilovny obsahuje i bench lavici. Ale bech najdete samozřejmě i v profi posilovnách, ať už samostatně, nebo jakou součást robustních posilovacích věží. 

Lavice do posiloven by měly splňovat normu PN-EN 957-4:2007 všeobecně bezpečnostních požadavků a metod, díky které mohou být používány v tělocvičnách a veřejných i komerčních zařízeních.

Při výběru bench lavice do posilovny (profi i domácí) se snažte vybírat co nejkvalitnější produkt, samozřejmě s ohledem i na vaše finanční možnosti.

Rady pro výběr bench lavice

  • základem je pevná konstrukce
  • co nejvyšší nosnost - i ta by měla být znakem kvality
  • kvalitní čalounění
  • výhodou jsou různé doplňky a vychytávky - např. platformy pro osobu, která jistí cvičícího
  • držáky na závaží
  • výhodou může být i negativní sklon lavice

Při cvičení na bench lavici posílíte především svaly horní části těla. Hlavními zapojenými svaly jsou ty prsní - velký prsní sval a malý prsní sval. Dále posílíte svaly ramen, zádové svalstvo a svaly, které přispívají k rozšíření hrudníku (např. pilovitý sval). 

Celkově je bench press velmi oblíbenou posilovací disciplínou, protože jeho účinky jsou po čase velmi viditelné.

Náš tip - Marbo Sport MP-L204

Marbo je profesionální lavice s komfortním čalouněním a přidavnými stojany na závaží. Má velmi odolnou konstrukci a díky ní nadprůměrnou nosnost 400 kg. Víceúrovňové držáky na činky jsou vhodné pro jakkoliv dlouhé paže cvičícího, kterého potěší i čtyři anatomicky tvarované opěrky. Komfort při cvičení ještě zvyšují platformy na stoupnutí pro jistící osobu. 

Marbo Sport je určena pro domácí, ale hlavně pro profesionální posilovny, splňuje i veškeré normy pro umístění do komerčních a veřejných posiloven.

Bench press  >  Novinky  >  Profesionální bench lavice do posiloven

Novinky

Všechny novinky